Problémy se soustředěním u dětí

 

 

Valí se na Vaše děti mnoho podnětů a nemohou si vybrat? Chce se po nich něco, co je nebaví? Dělají věci „automaticky“? Ztratily Vaše děti přirozenou touhu poznávat a růst? U ničeho dlouhou nevydrží? Jsou hyperaktivní? Jsou roztěkaní? Co je za tím? A jak jste na tom vy?

Mnoho lidí má dnes potřebu naplňovat se věcmi místo svého skutečného naplnění, které by jim mohla poskytnout jejich vlastní tvorba. Soustředili by se pak na jednu důležitou věc. Narůstal by pak pocit vlastní důležitosti, toho, že si vybrali a projevili se. Více by promýšleli, čemu v životě věnují čas.

Mnoho maminek se dnes rozhoduje podle toho, co je dobré pro dítě. Nefunguje to, protože co bude skutečně dobré pro dítě, nikdo nikdy neví. Dítě je naladěné na svoje rodiče a reaguje na jejich energii. Pozor tedy na nerovnováhu rodičů! Připravte se na to, že děti nám vždy zrcadlí náš vlastní život!

A jak je to u vašeho dítěte? Chcete vědět víc? Chcete si zpracovat a pochopit problémy se soustředěním u Vašeho dítěte? Připravte se, že budu pracovat nejdříve s Vámi – rodiči. Pomůže nám jednoduchý kineziologický test. Nezničte ve Vašich dětech přirozenou touhu poznávat a růst. Buďte jemní a citliví. Chraňte své dítě, ale umožněte mu udržet si zájem o poznávání věcí a chuť učit se. Neberte jim jejich identitu. Neberte jim jejich zodpovědnost. Vymezte dětem jejich prostor a dovolte jim, aby mohly v bezpečném prostředí určovat svoje vlastní tempo. Buďte upřímní. Říkejte dětem pravdu.