Potlačování pocitů
Nelekni se, to jsi ty, přiznej svoje pocity…
Říkáte, co si myslíte? Dáváte najevo, jak se cítíte? Že ne? A jak Vám pak druzí mohou rozumět? Když jim neřeknete, jak to máte Vy?
Jaké pocity nejčastěji potlačujete? A jak na to reaguje Vaše tělo? Dáte ven vztek? Řeknete, že jste smutní? Svěříte se, že se bojíte? Máte z něčeho opravdovou radost? Dokážete být spontánní? Nebo všechny pocity spolknete a udusíte uvnitř? Představte si, jak se potom chová takový vztek ve vašem těle, vlévá se do každé buňky, zažírá se do kostí a svalů, koluje v žilách celým tělem. Jak se při tom cítíte? Také potlačujete strach? Víte, že z potlačovaného strachu se časem může stát fobie? Nenechte Váš strach přerůst přes hlavu.
Skoro všechny nemoci mají příčinu v psychice. Něco nebo někdo nám leží v žaludku, něco nemůžeme strávit, ale místo toho, abychom se na to podívali, absolvujeme mnoho vyšetření, které mnohdy nic nezjistí. A my se pořád cítíme hůř. Potřebujeme se zeptat, co nám v životě vadí. A odblokovat systémy, které nám nevyhovují. To můžeme např. s pomocí svalového testu z kineziologie nebo ťukáním meridiánu z EFT.
Pokud potlačujete pocity, nežijete naplno. Nikdy nemůžete být opravdoví. Nikdy se také nedozvíte, jak věci skutečně jsou, protože od druhých nedostanete čisté zrcadlo. Pojďte se podívat na to, kdy jste uvěřili, že pocity je lepší či bezpečnější potlačovat než vyjadřovat. Najdeme situace, kdy to tak děláte, případně co z toho máte, či co za to chcete. Pochopte, že bez vyjadřováním pocitů nemůžete být nikdy v bezpečí, protože se na sebe nemůžete spolehnout. Dejte tomu jasné hranice a přijďte si najít, jak to bude od teď jinak a v čem uděláte změnu.