Psychosomatické problémy

 

Co všechno je možné řešit?

Alergie, astma, akné, anorexie a bulimie, artróza, bolesti, deprese, dětské nemoci, diabetes, dna, frigidita, impotence, infekce, kožní vyrážky a exémy, krátkozrakost, dalekozrakost, krevní tlak, křečové žíly, kýla, lupénka, mandle, menstruační potíže, problémy s otěhotněním, nachlazení, nespavost, nervozita, nevolnost, nadváha, okusování nehtů, opar, parodontóza, pásový opar, pálení žáhy, plynatost, pomočování, prostatické potíže, průjem, rakovina, revma, roztroušená skleróza, rýma, srdeční infarkt, strach, stres, svalová atrofie, šíje, šilhavost, štítná žláza, těhotenské problémy, těhotenské zvracení, tlusté střevo, trávicí potíže, trombóza, bolesti uší, vypadávání vlasů, bolesti zad, závislost, závrať, zlomeniny kostí, problémy se zuby, žaludek, žlučník…

 

Psychosomatické problémy – co je za tím? Nežijeme naši identitu, ale naučili jsme se hrát určité role. Zvykli jsme se chovat tak, abychom měli úspěch, abychom došli uznání a aby nás ostatní měli rádi. Přitom v hloubi duše jasně cítíme, že něco není v pořádku, že nás život míjí! Necítíme se dobře, jsme nespokojení a nenaplnění, ačkoli máme zdánlivě úspěch. Naše duše je smutná, protože ji nutíme do určitého vzoru, programu, role a naučených způsobů chování, které k nám ve skutečnosti vůbec nepatří.

 

Všechno se vším souvisí a nic není náhoda. Tělo nemůže onemocnět bez příčiny, je jen projekční plochou vědomí. Myšlenky jsou filmem a vědomí rozhoduje o tom, jaký film se právě promítá.Tělo nemocí signalizuje: nejsi tím, kým skutečně jsi. Chybí především láska k sobě samému. Choroby a psychické problémy se mohou stát naším přítelem a pomocníkem. Pokud pochopíme, proč je máme, znovu nacházíme pravé já a žijeme vědomě.

Symptom je tedy náš pomocník a přítel, který nás donutí buď trpět nebo v některých případech dokonce i zemřít, nebo nám pomůže vyrůst a uzrát a tím dosáhnout stupně vývoje a poznání, který by bez krize nebyl možný. Poznáváme tedy, co je třeba dělat a v souladu s tím změníme náš postoj. Choroba vedla k tomu, že lépe rozumíme životu a symptom je už tedy zbytečný.

Už chápete, že Vaše zdravotní problémy mají příčinu ve vaší psychice? Chcete vědět, proč se Vám nemoc stále vyplácí? Z jakého důvodu máte zdravotní potíže? Proč si přitahujete do života určité problémy? Proč jste stále ochotni trpět místo toho, abyste něco změnili?

 

Využijte poselství vašeho těla, které vám přesně říká, v jaké oblasti vašeho života jste sešli z cesty. Pojďte se tam vrátit…